KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Program wsparcia COVID 19: rozdaliśmy pierwsze pakiety

Nasza jednostka jest w trakcie realizacji programu wsparcia COVID 19 z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego na terenie powiatu piotrkowskiego. Do tej pory nasi strażacy odwiedzili 6. wybranych punktów usługowych z regionu gminy Sulejów przekazując maseczki oraz płyny dezynfekcyjne.

Do tej pory rozdaliśmy 300 szt. maseczek oraz 60l płynu dezynfekcyjnego w punktach usługowych w miejscowościach: Przygłów, Włodzimierzów, Barkowice, Barkowice Mokre, Koło oraz Lubiaszów. Przeprowadziliśmy również akcje informacyjne i szkoleniowe z zakresu zapobiegania zakażeniom.To nie jedyne wsparcie od naszej jednostki dla mieszkańców powiatu piotrkowskiego. Docelowo dotrzemy do co najmniej 50 punków usługowych przekazując podobne pakiety.

Oprócz tego będziemy cyklicznie dezynfekować pomieszczenia oraz przedmioty ozonatorem. Zorganizujemy również mobilne punkty wsparcia w 5 wybranych miejscach, na terenach wiejskich powiatu piotrkowskiego. Cała inicjatywa możliwa jest dzięki uzyskaniu przez naszą jednostkę dotacji w programie COVID 19 w Narodowym Instytucie Wolności.

Więcej informacji o naszym programie: https://ospprzyglow.pl/program-wsparcia-covid-19/

Strona programu: https://niw.gov.pl/nasze-programy/program-covid-19/

Prosimy o zgłaszanie zapotrzebowania na powyższe pakiety poprzez e-mail osp@przyglow.net. Zachęcamy również do włączenia się w akcję pomocy mieszkańcom inne firmy oraz stowarzyszenia.