KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Nasza dziecięca drużyna pożarnicza wygrała mistrzostwa pierwszej pomocy!

W sobotę, 23 marca, w Moszczenicy odbyły się II Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Młodzieżowych i Dziecięcych Drużyn Pożarniczych. W zmaganiach wzięli udział reprezentanci naszych obu drużyn. Młodszym zawodnikom udało się obronić tytuł mistrzowski sprzed roku!

Zawody zostały podzielone na dwie kategorie. W kategorii I (DDP – do 10 roku życia) startowało 18 drużyn, a w kategorii II (MDP – 11 – 16 lat) wystartowało, aż 28 drużyn. W obu kategoriach wystartowały drużyny z naszej jednostki tym samym będąc jedynymi reprezentantami gminy Sulejów.

W tym roku organizatorzy dopuścili również start drużyn spoza powiatu piotrkowskiego co przełożyło się na jeszcze większy udział drużyn w porównaniu do pierwszych zmagań sprzed roku i bardziej zaciętą rywalizację. Każda jednostka posiadająca drużynę DDP lub MDP mogła zgłosić się do udziału w tych wspaniałych zmaganiach.

Wyniki mistrzostw pierwszej pomocy – Moszczenica 2024

Dziecięce Drużyny Pożarnicze:
1. OSP Przygłów
2. OSP Kunice
3. OSP Proszenie

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze
1. OSP Moszczenica
2. OSP Brzeziny
3. OSP Wola Krzysztoporska

Drużynę MDP Przygłów reprezentowali: Filip Kafar (kapitan), Julia Paras, Ewa Szczęsna oraz Wiktoria Buchta. Mistrzowską drużynę DDP reprezentowali: Julia Kolasińska (kapitan), Kamila Sztark, Natan Romaniszyn oraz Bartosz Buchta. Naszym młodzieżowcom zabrakło niewiele, aby znaleźć się na podium. Natomiast naszej młodszej drużynie udało się obronić tytuł mistrzowski sprzed roku!

DDP Przygłów mistrzem pierwszej pomocy!

Startujące 4 osobowe drużyny miały do zrealizowania kilka pozorowanych sytuacji takich jak m.in:

– rozmowa z operatorem Centrum Powiadamiania Ratunkowego;
– kontakt z dzikim zwierzęciem/ Zaginięcie w lesie
– krwotok z nosa;
– pozycja boczna ustalona;
– kontakt z nieznajomym;
– zasady bezpiecznego zachowania nad wodą;
– unieruchomienie kończyny z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku.

Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim, Starosta powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak przy wsparciu: Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim, Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Piotrkowie Trybunalskim, Nadleśnictwa Piotrków, Lasy Państwowe, Rejonowe WOPR w Piotrkowie Trybunalskim, Powiatowe Stowarzyszenie H.D.K – Krwinka, Centrum Powiadamiania Ratunkowego z Łodzi.

Cieszy nas, że po raz kolejny mogliśmy brać udział w tych zmaganiach. W tym roku z jeszcze większą konkurencją. Nasi reprezentanci pilnie się uczyli do mistrzostw, a nabyta wiedza przyda się im również w życiu codziennym. Serdecznie im gratulujemy!