KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Pożar pustostanu w Poniatowie. W akcji 5 zastępów straży pożarnej

Do kolejnego groźnego pożaru na terenie gm. Sulejów doszło w sobotę, 20 kwietnia, w miejscowości Poniatów. Informacja o pożarze wpłynęła do dyżurnego stanowiska kierowania po godz. 16.00. Na miejsce wezwano 5 zastępów straży pożarnej.

Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia zastali rozwinięty pożar w budynku konstrukcji murowanej. W środku paliło się wyposażenie w tym m.in. meble, łóżko, różnego rodzaju tekstylia oraz część drewnianej konstrukcji sufitu.

Pożar pustostanu w Poniatowie

W pierwszej fazie działań strażacy skupili się na przeszukaniu budynku pod kątem występowania osób poszkodowanych. Równocześnie z działaniami gaśniczymi ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych przeszukiwali kolejne pomieszczenia. Na szczęście nikogo nie odnaleziono.

Następnie trwało dogaszanie budynku, wynoszenie spalonego wyposażenia na zewnątrz oraz przewietrzanie pomieszczeń. Ostatnim zadaniem strażaków było sprawdzenie budynku kamerą termowizyjną oraz dogaszanie zarzewi ognia.

Akcja gaśnicza trwała ponad dwie godziny w której brało udział łącznie pięć zastępów straży pożarnej. Po dwa z JRG Piotrków Trybunalski i OSP Przygłów oraz jeden z OSP Uszczyn. Na miejscu pracowało 25 strażaków OSP i PSP.