KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

GBA 2,5/16 MAN

349[E]77 – GBA 2,5/16 MAN TGM 13.280/Stolarczyk – OSP Przygłów

MAN posiada zbiornik wody o pojemności 2500l, zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 250l i autopompę o wydajności 1600 l/min przy ciśnieniu 8 bar. TGM został wyprodukowany w 2010 roku, zabudowę wykonała kielecka firma Stolarczyk. Napędzany jest silnikiem o mocy 280 KM.

Ponadto samochód został doposażony m.in w:
– Węże i armatura wodno-pianowa,
– Aparaty ochrony układu oddechowego – sztuk 2,
– Zestaw narzędzi hydraulicznych firmy „Holmatro”,
– Zestaw ratownictwa medycznego (Torba R1,szyny Kramera),
– Pompa pływająca „Niagara”

Samochód głównie wykorzystywany jest podczas zdarzeń drogowych, wiatrołomów czy zdarzeń wymagających użycia sprzętu wysokościowego (zerwane dachy itp.)

Zakup możliwy był dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, Urzędu Miasta Sulejów, Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego oraz środków własnych jednostki.

Zdjęcia: Antek Toborek – Fotografia Ratownicza