KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Przekaż nam 1,5% i wspomagaj lokalne bezpieczeństwo!

Zakończyliśmy już 2023 rok podczas którego odnotowaliśmy łącznie 94 zdarzenia. Był to rok spokojniejszy w stosunku do 2022 jednak równie wymagający. Pod względem ilości wyjazdów zajęliśmy 22 miejsce w województwie łódzkim na 1035 jednostek OSP oraz 2 w powiecie piotrkowskim na 103 jednostki.

W związku z tak dużą podjętą ilością zdarzeń nasz sprzęt oraz środki ochrony osobistej znacznie się zużywają. Dbając o bezpieczeństwo naszych ratowników, a tym samym mieszkańców gminy Sulejów oraz powiatu piotrkowskiego prosimy Was o przekazywanie nam 1,5%.

Możecie nam pomóc doposażyć się! Prosimy Was o wsparcie, które nic Was nie kosztuje. Od 2023 roku jest to 1,5% podatku, który możecie przekazać na wspieranie lokalnego bezpieczeństwa.

1,5% dla OSP Przygłów!

W dziale „WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)”, który znajduje się na końcu każdego zeznania rocznego wpisujemy numer KRS:  0000116212UWAGA! Nie można pomylić się w numerze KRS, pomyłka oznacza nie złożenie wniosku.

W części „INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE”, w pozycji  „Cel szczegółowy 1,5%” wpiszemy: Ochotnicza Straż Pożarna w Przygłowie, ul. Sulejowska 33, 97 – 330 Sulejów

Dlaczego warto nas wspierać?

Statystyki mówią same za siebie. Jesteśmy jedną z najliczniej wyjeżdżających jednostek w pow. piotrkowskim i woj. łódzkim. Zaliczyliśmy 100% frekwencję wyjazdową co oznacza, że zawsze kiedy nas potrzebowaliście to wyjeżdżaliśmy minimum jednym zastępem! Dzięki przekazanym środkom z 1,5% możemy doposażyć naszą jednostkę w sprzęt ratujący ludzkie życie i mienie. Pomagając nam zwiększasz lokalne bezpieczeństwo!

Przypomnijmy:

  • 1,5% to jedna setna części podatku dochodowego od osób fizycznych, którą podatnik może przekazać wskazanej przez siebie jednostce.
  • 1,5% jest wskazaniem, że Urząd Skarbowy 1,5% podatku przekaże za pośrednictwem Związkowi OSP RP dla OSP Przygłów, a 98,5% podatku przekaże do budżetu państwa.
  • 1,5% nie zwiększy Twoich zobowiązań wobec budżetu lub nie zmniejszy kwoty ewentualnego zwrotu podatku.
  • 1,5% podatku, który i tak płacisz, przekazany będzie do OSP Przygłów zamiast do budżetu.
  • Jeśli nie wskażesz swojej jednostki, Twój 1,5% trafi do budżetu.
  • Jeśli sam nie wskażesz, komu przekazać 1,5% podatku, nikt nie zrobi tego za Ciebie.
  • Nasza kampania potrzebuje niewiele
  • 1,5% – To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.

W roku 2023 z 1,5% otrzymaliśmy środki w wysokości 1152,94 zł. Dzięki nim uzupełnimy bieżące potrzeby sprzętowe m.in. wymienimy zużyte rękawice techniczne, strażackie oraz kominiarki.