KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Eliminacje gminne turnieju wiedzy pożarniczej – sukces naszych młodych strażaków

We wtorek, 12 marca, w Sulejowskiej auli odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Duży sukces odnieśli nasi młodzi strażacy, którzy we wszystkich kategoriach zajęli miejsca na podium.

Turniej rozpoczął się o godzinie 10.00 w Sulejowskiej auli przy ulicy Rynek 1. Naszą jednostkę reprezentowało jedenastu młodych druhów, którzy uczęszczają do szkół podstawowych we Włodzimierzowie, Uszczynie, Klementynowie oraz ponadpodstawowych w Bujnach oraz Wolborzu.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Wyniki naszych druhów OTWP gm. Sulejów 2024

Kategoria I (klasy I – IV)
1. Viktor Cabaj (SP Uszczyn, członek MDP Przygłów),
2. Julia Kolasińska (MDP Przygłów).

Kategoria II (klasy V – VIII)
1. Julia Paras (MDP Przygłów),
3. Arek Nowicz (SP Klementynów, członek MDP Przygłów).

Kategoria III (szkoły ponadpodstawowe)
1. Michał Gorgoń (MDP Przygłów),
3. Miłosz Foltyn (MDP Przygłów).

Dodatkowo w turnieju brali udział inni członkowie naszej drużyny: Agata Gorgoń, Szymon Jaruzal, Adam Adamus, Ewa Szczęsna oraz Mateusz Nowicz.