KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Pożar sterty słomy w Kłudzicach.

We wtorek (23 kwietnia) w miejscowości Kłudzice na jednej z łąk zapaliła się sterta słomy. Została ona tam przetransportowana po piątkowym dużym pożarze stodoły i zabudowań. Na miejscu pracowały cztery zastępy straży pożarnej.

Informację o zdarzeniu nasza jednostka otrzymała kilka minut po godz. 19. Na miejsce udaliśmy się naszym ciężkim zastępem. Dodatkowo na miejsce wezwano zastęp z OSP Kłudzice oraz dwa z JRG Piotrków Tryb.

Pożar sterty słomy w Kłudzicach

Ogniem objęta została sterta słomy, która została przetransportowana na łąkę po piątkowym pożarze do którego doszło na jednym z gospodarstw w Kłudzicach. Niestety dojazd ciężkich samochodów ratowniczo – gaśniczych w miejsce pożaru był utrudniony.

Strażacy do jego gaszenia wykorzystali m.in. przenośną pompę gaśniczą oraz małe linie wężowe o wydajności 260 l/min. Wodę pobierano z rzeki Luciąży. Taki mobilny zestaw pozwolił na ciągłe podawanie środka gaśniczego bez konieczności dojazdu dużych samochodów gaśniczych w miejsce pożaru.

Dodatkowo mieszkańcy wsparli strażaków ciągnikiem rolniczym oraz koparko – ładowarką co pozwoliło skuteczniej przerzucić palącą się stertę oraz przelać ją wodą. Działania gaśnicze trwały do godziny 22.00. W akcji brało udział 19 strażaków OSP i PSP.

Zbiórka dla pogorzelców

W związku z ogromnym piątkowym pożarem podczas którego dorobek stracił mieszkaniec Kłudzic została uruchomiona zbiórka pomocowa. Jak czytamy na profilu „Kłudzice”:

– Drodzy mieszkańcy i ludzie dobrej woli. Właśnie została uruchomiona zbiórka dla Pana Darka, pogorzelca z Kłudzic. Pan Darek stracił swój dorobek życia i ktokolwiek może proszony jest o pomoc. Liczy się każda złotówka. Razem możemy sprawić, że uda się odbudować, to co zabrał ogień. – źródło https://www.facebook.com/Kludzice

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/7kkxwr