KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Duży pożar zabudowań gospodarczych w Kłudzicach.

Informacja o groźnym pożarze wpłynęła do dyżurnego stanowiska kierowania w piątek, 19 kwietnia, około godziny 20.50. Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy z JRG Piotrków Tryb., dwa zastępy z OSP Przygłów oraz jeden z OSP Kłudzice.

Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia zastali rozwinięty pożar budynków gospodarczych. Była to stodoła oraz dwa przyległe budynki, całkowicie objęte ogniem. W pierwszej fazie działań strażacy skupili się na ratowaniu sąsiednich zabudowań, które nie były jeszcze objęte pożarem.

Po rozpoznaniu sytuacji na miejsce zostały skierowane dodatkowe siły i środki. Wezwano kolejne zastępy z OSP Witów, OSP Sulejów oraz drugi zastęp z OSP Kłudzice.

Pożar w Kłudzicach

W kolejnej fazie działań strażacy oprócz gaszenia przerzucali także baloty oraz elementy konstrukcji budynku, aby dokładnie zgasić ogień. Niestety w wyniku pożaru drewniane budynku oraz wyposażenie zostały całkowicie strawione przez ogień. 

Ogniem objęte zostały budynki w których znajdowały się narzędzia rolnicze w tym m.in. ciągnik, którego nie udało się uratować. Spaliło się także siano i słoma, łącznie około 60 balotów. W pożarze ucierpiało również jedno zwierzę z inwentarza.

Z ogniem wałczyło łącznie 41 strażaków OSP i PSP. Działania trwające blisko sześć godzin zostały zakończone w sobotę o godzinie 02.50.