KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Program wsparcia – COVID 19

Kilka informacji odnośnie programu wsparcia realizowanego przez naszą jednostkę wraz z Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Odebraliśmy właśnie pierwszą partię maseczek oraz środka dezynfekującego, które rozdamy mieszkańcom powiatu piotrkowskiego. Niebawem dotrze również do nas namiot pneumatyczny oraz ozonator.

Namiot zapewni nam organizację mobilnego punktu wsparcia dla działań związanych z COVID 19 w tym dla:

 • wstępnej klasyfikacji osób zarażonych i chorych
 • miejsc izolacji tymczasowej,
 • punktów medycznych podczas eventów,
 • punktów do pobierania krwi,
 • miejsc przechowywania środków i materiałów.

Ozonator zapewni skuteczną dezynfekcję pomieszczeń oraz urządzeń w instytucjach o zwiększonej ilości przebywających osób tj.:

 • szkoły,
 • sklepy,
 • przychodnie,
 • punkty medyczne.

Nasza jednostka dzięki pozyskanej dotacji będzie realizowała powyższe cele NIEODPŁATNIE. Zapraszamy również inne instytucje, firmy, grupy oraz stowarzyszenia działające na terenie powiatu piotrkowskiego do wsparcia realizacji programu.

Nasi strażacy od początku ogłoszenia pandemii COVID 19 aktywnie włączyli się w akcje informacyjne oraz pomocowe dla mieszkańców gminy Sulejów. Teraz nasze działania wkraczają na teren całego powiatu piotrkowskiego. Wszelkich informacji udzielimy telefonicznie pod numerem 722 126 533.

Kilka słów o programie:

Program dedykowany jest dla mieszkańców powiatu piotrkowskiego. Jednostka OSP Przygłów planuje zapewnić bezpieczeństwo sanitarne mieszkańcom powiatu piotrkowskiego poprzez:

 • dostarczenie maseczek (2000 szt) i płynów dezynfekcyjnych (500l) do punktów usługowych na terenie powiatu piotrkowskiego,
 • przeprowadzenie akcji informacyjnej i szkoleniowej z zakresu zapobiegania zakażeniom,
 • organizację mobilnego punktu wsparcia w 5 miejscach, na terenach wiejskich powiatu piotrkowskiego.
#COVID 19 #NIW #OSPPrzygłów