KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Ktoś próbuje nas okraść?

Do niecodziennej sytuacji doszło dzisiaj (11 sierpnia) około godziny 1.w nocy, gdy obudził nas dźwięk syreny alarmowej. Sam alarm nie budził w nas żadnych zastrzeżeń. Sądziliśmy, że wzywani jesteśmy do kolejnego zdarzenia. Niestety po zgłoszeniu się do stanowiska kierowania otrzymaliśmy informację, że dyspozytor nie dysponował naszej jednostki i nie uruchamiał systemu alarmowego.

Sprawa o tyle dziwna, iż powtórzyła się już po raz drugi. Czy ktoś próbuje nas okraść? Identyczna sytuacja powtórzyła się 2 tygodnie temu o godz. 5. nad ranem. Wtedy sprawa przez nas zbagatelizowana dziś budzi lekki niepokój.

Syrena nie została uruchomiona przez stanowisko kierowania więc ktoś może próbować specjalnie wywołać alarm. W jakim celu?

Sprawa jest dla nas bardzo poważna. Aktualnie inne jednostki z woj.łódzkiego rownież zgłaszają podobne problemy. Osoby kręcace się pod remizą, nieznane samochody, dziwne sytuacje… Przypominamy, że w Polsce zostało okradzionych wiele jednostek OSP…

Naszych mieszkańców bardzo prosimy o czujność. W większości znacie nas i nasze pojazdy. Gdybyście zauważyli cokolwiek dziwnego lub budzącego niepokój prosimy o kontakt z Naczelnikiem jednostki (Bartłomiej Kolasiński) pod numerem telefonu 722 126 533. Sprawę zgłosiliśmy na Policję.