KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Podziękowania dla strażaków za akcję we Włodzimierzowie

W czwartek, 26 listopada w Urzędzie Miejskim w Sulejowie podziękowano strażakom z Przygłowa, Sulejowa i Krzewin za akcję ratunkową we Włodzimierzowie w której doszło do wybuchu gazu, a pod gruzami znalazło się troje mieszkańców. Strażacy ochotnicy odegrali znaczącą rolę podczas działań ratowniczych, które zostały docenione i zauważone zarówno przez Państwową Straż Pożarną jak i Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Podczas spotkania podziękowano również mieszkańcom, którzy zaangażowali się w akcję ratowniczą.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło 15 listopada około godziny 14:00 we Włodzimierzowie na ulicy Zdrowie. Doszło tam do wybuchu gazu w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Budynek zawalił się, a pod gruzami znalazły się trzy osoby – ojciec, matka i córka. Niestety starsza kobieta zmarła, młodszą udało się uratować. Ratownicy od początku mieli z nią kontakt. To ona przekazała informację o przebywających w domu rodzicach. Przed godziną 23:00 udało się wydobyć z piwnicy przytomnego mężczyznę [cały artykuł dostępny tutaj…]

Podziękowania dla strażaków

„Komendant KM PSP w Piotrkowie Trybunalskim mł. bryg. Jakub Rytych oraz prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Tadeusz Karcz podziękowali prezesowi OSP Sulejów Tomaszowi Krasoniowi, prezesowi OSP Przygłów Bogdanowi Pietrykowskiemu oraz zastępcy naczelnika OSP Krzewiny Marcinowi Smolarkowi za profesjonalizm strażaków z ich jednostek i wzorowo przeprowadzoną akcję. Każdy z nich otrzymał list gratulacyjny oraz sprzęt pożarniczy” – czytamy na profilu facebook gminy Sulejów.

Sprzęt dla strażaków został ufundowany przez Oddział Wojewódzki ZOSP RP woj. łódzkiego oraz Wytwórnie Umundurowania Strażackiego w Brzezinach. Burmistrz Wojciech Ostrowski oraz jego zastępczyni Małgorzata Just otrzymali również podziękowanie za postawę mieszkańców, którzy od początku przystąpili do udzielania pomocy oraz wspierali strażaków chociażby poprzez dowożenie prowiantu.

W podziękowaniu czytamy

Z wielkim zaszczytem składamy na ręce Pana Prezesa wyrazy wdzięczności i uznania za poświęcenie i determinacją, którą wykazali się Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przygłowie podczas ratowania osób poszkodowanych w wyniku wybuchu gazu w miejscowości Włodzimierzów w dniu 15 listopada 2020 roku. Jako jedni z pierwszych na miejscu widząc ogrom tragedii podjęliście natychmiast działania, dzięki którym możliwe było wykonanie dostępu do osoby poszkodowanej i ewakuacja jej ze strefy zagrożenia. To między innymi na Was spoczywała ogromna odpowiedzialność za powodzenie tej akcji. Dziękujemy za wyjątkową ofiarność i profesjonalizm jakie towarzyszyły działaniom ratowniczym, w wyniku których ocalono życie dwóch osób.” – fragment listu, całość poniżej.