KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Włodzimierzów. Wybuch gazu w budynku jednorodzinnym

W niedzielę, 15 listopada około godziny 14:00 we Włodzimierzowie na ulicy Zdrowie doszło do wybuchu gazu w budynku jednorodzinnym. Budynek zawalił się, a pod gruzami znalazły się trzy osoby – ojciec, matka i córka. Niestety starsza kobieta zmarła, młodszą udało się uratować. Ratownicy od początku mieli z nią kontakt. To ona przekazała informację o przebywających w domu rodzicach. Przed godziną 23:00 udało się wydobyć z piwnicy przytomnego mężczyznę.

Informację o zdarzeniu strażacy otrzymali kilka minut po godz. 14. Na miejsce zadysponowano dziesięć zastępów straży pożarnej, specjalistyczną grupę poszukiwawczo – ratowniczą oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejscu strażacy zastali zawalony budynek. Szybko udało się odnaleźć i nawiązać kontakt z córką mieszkającego w domu małżeństwa. Kobieta była przytomna, miała lekkie obrażenia. To ona przekazała informację o przebywających w domu rodzicach.

Około godziny 18:00 ratownicy dotarli do drugiej kobiety. Niestety lekarz stwierdził zgon. Tuż przed godziną 23:00 udało się wydobyć przytomnego mężczyznę, który w chwili wybuchu znajdował się w piwnicy budynku. Ewakuowany mężczyzna miał liczne obrażenia, w tym poparzenia ciała.

Bardzo trudna i ciężka akcja za nami…

Tragedia jaka się dziś wydarzyła we Włodzimierzowie wstrząsnęła naszą całą lokalną społecznością. Wybuch słyszany był z odległości kilku kilometrów. Obiekt zawalił się, a pod gruzem zostały uwięzione 3 osoby. Niestety jedna z nich nie żyje. Strażacy z ochotniczych i państwowych straży pożarnych oraz w pierwszej kolejności sąsiedzi nie szczędzili sił, aby odnaleźć domowników odgruzowując budynek „cegła po cegle”… Na szczęście dwie osoby zostały uratowane.

Trwa zbiórka pieniędzy na pomoc rodzinie

Rodzina dotkniętych tragedią prosi o pomoc. My również dołączamy się do prośby! Już kilkukrotnie pokazaliśmy jak potrafimy pomagać. Akcje dla Krystianka, czy zbiórka krwi dla Helenki… Tym razem nie może być inaczej! W imieniu rodziny bardzo prosimy o wpłaty na utworzonej zbiórce pieniędzy na odbudowę dom. Jeśli nie możesz wpłacić to udostępnij.

Pomagajmy! Link do zbiórki https://zrzutka.pl/zccpzk