KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Wyczuwalny zapach gazu na gruzowisku we Włodzimierzowie

Dziś kilka minut po godz. 9:00 zostaliśmy zadysponowani do Włodzimierzowa przy ulicy Zdrowie. Pracownicy prowadzący prace rozbiórkowe poczuli zapach gazu i zaniepokojeni wezwali straż pożarną. Na miejsce zadysponowano OSP Przygłów oraz PSP Piotrków. Strażacy skontrolowali gruzowisko oraz butle znajdujące się w zawalonym pomieszczeniu budynku.

Strażacy sprawdzili miernikami poziom gazu w gruzowisku. Niczego nie wykryto, a prace mogły być kontynuowane. Po niedzielnych wydarzeniach druhowie OSP Przygłów postanowili rozpocząć kampanię informacyjną #Bezpieczna butla, bezpieczny dom! Kampania skierowana jest do mieszkańców gminy Sulejów i ma za zadanie uświadomienie jak wielkim zagrożeniem jest nieprawidłowe korzystanie z butli gazowych!