KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Piątkowe interwencje przygłowskiej straży

W piątek 6 listopada dyżurny Stanowiska Kierowania KM PSP w Piotrkowie dysponował naszą jednostkę do dwóch zdarzeń. Pierwsze dotyczyło zagrażającego drzewa przy moście w Przygłowie, a drugie pożaru sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym w Kłudzicach. Do obu zdarzeń przygłowska straż wyjeżdżała „ciężkim” zastępem.

Do pierwszego zdarzenia zostaliśmy zadysponowani około godziny 12.30. Wezwanie dotyczyło drzewa, które zostało podgryzione przez bobry i stwarzało zagrożenie przewrócenia się na most w Przygłowie. Strażacy po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu bezpiecznie „położyli” drzewo na ziemię. Warto przypomnieć, iż jest to już kolejne usunięte zagrażające drzewo w tym miejscu.

Pożar sadzy w przewodzie kominowym

Drugie zdarzenie dotyczyło pożaru sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Kłudzice. Przygłowska jednostka do tego zdarzenia została wezwana około godziny 19.30. Po dojeździe na miejsce strażacy potwierdzili pożar sadzy oraz zabezpieczyli piec centralnego ogrzewania, a następnie wygasili palące się sadze w przewodzie kominowym. Dodatkowo przewód kominowy został skontrolowany kamerą termowizyjną. Strażacy pouczyli również mieszkańców o konieczności czyszczenia przewodu kominoweo przez kominiarza oraz zalecili montaż czujki tlenku węgla potocznie nazywanego „czadem”. Do tego zdarzenia został wezwany również zastęp z PSP Piotrków.