KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Czyszczenie hełmu po pożarze

Zobaczcie jak wygląda woda po praniu elementów hełmu strażackiego, które są najbardziej narażone na kontakt ze skórą.

Hełm został „rozebrany” na części pierwsze, a jego elementy wyprane w specjalnym preparacie do umundurowania strażackiego, które posiada działanie dekontaminacyjne (F5 Professional). Te szkodliwe substancje w większości zostały wchłonięte przez ciało strażaka – substancje rakotwórcze… Mamy nadzieję, że uda nam się doposażyż naszą jednostkę w pralnicę, która służyć będzie społeczności strażackiej z gminy Sulejów, dzięki czemu wprowadzimy właściwą profilaktykę nowotworową.

Po wodzie widać ile zanieczyszczeń zostało usunięte z hełmu. Niestety większość z nich została wchłonięta przez ciało strażaka…