KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Strażacy z powiatu piotrkowskiego oddali hołd druhom z OSP Czernikowo

Strażacy i harcerze z Przygłowa oddali hołd druhom z OSP Czernikowo

Dziś o godz. 18.00 w całej Polsce zawyły strażackie syreny. Strażacy OSP i PSP oddali w ten sposób hołd zmarłym dziś tragicznie druhom z OSP Czernikowo (woj. kujawsko – pomorskie).

Poranna tragedia wstrząsnęła całym strażackim środowiskiem. Zginęło dwoje druhów OSP jadących na akcję gaśniczą. Chcieli komuś bezinteresownie pomóc i zapłacili za to najwyższą cenę…

Syreny zawyły w ramach akcji „Minuta dla druhów z Czernikowa”. W jednostkach OSP i PSP w całej Polsce na minutę zostały włączone syreny alarmowe oraz świetlne. Również w powiecie piotrkowskim wiele jednostek dołączyło do akcji, oddając w ten sposób hołd zmarłym druhom.

Tragedia w Czernikowie. Zginęli druhowie OSP

Do wypadku doszło w czwartek, 2 grudnia, w godzinach porannych w Czernikowie k. Torunia. Strażacy miejscowej OSP jechali alarmowo do pożaru sadzy w miejscowości Liciszewy. W trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia, samochód OSP zderzył się z samochodem ciężarowym. W wyniku zderzenia dwoje druhów poniosło śmierć na miejscu, a troje zostało rannych i przewiezionych do szpitala.

Kondolencje rodzinom ofiar złożył prezydent Andrzej Duda, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak, a także prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Waldemar Pawlak. Pamięć zmarłych uczczono minutą ciszy w Sejmie.

Strażacy z powiatu piotrkowskiego oddali hołd druhom z OSP Czernikowo