KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

#Lasy Państwowe: Koniec akcji bezpośredniej w ochronie ppoż.

W poniedziałek, 18 października, zgodnie z decyzją Dyrektora Lasów Państwowych w Łodzi zakończyła się akcja bezpośrednia PPOŻ w lasach nadleśnictw łódzkich. Leśnicy dziękują strażakom PSP i OSP za gotowość i chęć niesienia pomocy.

Z przyjściem jesieni, kończy się akcja bezpośrednia w ochronie przeciwpożarowej lasu, czyli czas, gdy wszyscy leśnicy czujnie wypatrują ognia w lesie. Nadszedł czas na podsumowanie działalności oraz przygotowanie do następnego sezonu palności.

W roku 2021 na terenie Nadleśnictwa Piotrków doszło do jednego pożaru w rejonie Windugi (gm. Sulejów). Na szczęście nie był to powierzchniowo duży pożar jednak zagrażał pobliskim domkom letniskowym. Dzięki szybkiej akcji służb ratowniczo – gaśniczych udało się szybko opanować pożar i ograniczyć straty w leśnym środowisku do minimum. Na uwagę zasługuje fakt, iż w momencie pożaru w lasach Nadleśnictwa Piotrków występował najwyższy stopień zagrożenia pożarowego.

Pracownicy Nadleśnictwa Piotrków wykonali tytaniczną pracę stojąc na straży lasu. To oni co dzień z uwagą monitorowali tereny leśne za pośrednictwem kamer, jak również w trakcie patroli naziemnych. Cały czas byli na posterunku. Ich postawa i zaangażowanie zasługują na wyjątkową pochwałę. Na szczęście ilość pożarów z roku na rok maleje. To efekt ciężkiej pracy, również przy współpracy samorządów oraz jednostek OSP, które coraz liczniej włączają się w akcje edukacyjne.

Przykładem może być kolejna edycja akcji w ramach kampani „UNasCzystyLas” z powodzeniem propagowana przez naszą jednostkę przy współudziale Nadleśnictwa Piotrķów oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi o której pisaliśmy tutaj.