KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Pochylone drzewa oraz pożar nieużytków

Do dwóch interwencji została dziś, 22 października, zadysponowana nasza jednostka. Pierwsza z nich dotyczyła pochylonych drzew przy ul. Przygłów Las, a druga pożaru nieużytków na tzw. Murowańcu.

Około godz. 15.00 wezwano naszą jednostkę do dwóch pochylonych drzew przy ul. Przygłów Las. Po przybyciu na miejsce strażacy zastali pochylone drzewa nad leśną drogą prowadzącą do domostw. Zabezpieczyli miejsce działań oraz usunęli drzewa przy pomocy pilarki.

Po zakończonych działaniach zostaliśmy przekierowani na tzw. Murowaniec, gdzie doszło do pożaru nieużytków na powierzchni ok 10 arów. Niestety dojazd do pożaru był na tyle utrudniony, że strażacy musieli dojść do niego na pieszo. Rozwinięcie linii gaśniczej z samochodu było wręcz niemożliwe.. Przygłowscy strażacy zdecydowali się początkowo podjąć akcję gaśniczą przy pomocy hydronetek plecakowych. Na miejscu pracowali również strażacy z OSP Sulejów oraz OSP Barkowice.

Zdjęcia: