KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Strażacy, leśnicy, harcerze i mieszkańcy wspólnie posprzątali las

W niedzielę, 6 czerwca, o godz. 14:00 w lasach leśnictwa Przygłów rozpoczęła się akcja #UNasCzystyLas rozpropagowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Na akcję licznie odpowiedzieli strażacy, harcerze oraz mieszkańcy, którzy wspólnie posprzątali las wzdłuż Luciąży niedaleko szkoły i kościoła.

W akcji wzięli udział strażacy z OSP Przygłów i OSP Sulejów – Podklasztorze, leśnicy Nadleśnictwa Piotrków, harcerze z 37 DH „Wilki” i 37 GZ „Wilczki” z Przygłowa oraz mieszkańcy Przygłowa i Włodzimierzowa. Blisko 50-osobowa grupa podzieliła się odcinkami do sprzątania. Śmieci zbierane były również na rzece Luciąża, gdzie przy powalonych drzewach zrobił się zator zatrzymujący zanieczyszczenia.

#UNasCzystyLas – wspólne sprzątanie lasu

W przeciągu dwóch godzin akcji zebraliśmy kilkadziesiąt worków śmieci, różnego asortymentu między innymi opony samochodowe, butelki szklane i plastikowe, ubrania czy folie… Nie sposób wymienić wszystkich, natomiast pewne jest, że ilość śmieci w lesie przeraża. Dzięki dzisiejszej akcji oczyściliśmy fragment lasu, który daje nam możliwość spokojnego wypoczynku, spaceru czy biegania.

Była to już druga edycja akcji #UNasCzystyLas i na pewno nie ostatnia. Serdecznie podziękowania kierujemy do Nadleśnictwa Piotrków z Rafałem Taranowskim na czele za upominki i pomoc w organizacji akcji oraz do wszystkich przybyłych harcerzy, strażaków i mieszkańców, za pracę na rzecz naszego wspólnego dobra jakim są lasy. Serdecznie dziękujemy również Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi za propagowanie akcji oraz upominki dla najmłodszych.