KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Dołącz do naszej akcji sprzątania i sadzenia lasu

„UNasCzystyLas” oraz „#100 drzew na – 100 lecie Związku OSP” to akcje na rzecz ochrony środowiska, które przeprowadzimy w najbliższą niedzielę, 6 czerwca, na terenie leśnictwa Przygłów. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców, harcerzy oraz jednostki OSP. Zbiórka o godz. 14:00 na placu OSP Przygłów.

Aby wziąć udział w akcji wystarczy po prostu przyjść. Nie trzeba ze sobą nic zabierać – zapewnimy rękawice oraz worki. Zapraszamy wszystkich, którzy dostrzegają konieczność dbania o środowisko. Do posprzątania będzie fragment lasu wzdłuż rzeki Luciąży, nieopodal szkoły i kościoła. W tym samym czasie posadzimy również 100 sadzonek, które będzie upamiętnieniem setnej rocznicy powstania Związku OSP. Na koniec wspólne ognisko oraz kiełbaski.

#UNasCzystyLas

To akcja zainicjowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi promująca postawy proekologiczne. Zachęca ona społeczność województwa łódzkiego do walki z zaśmieceniem terenów leśnych, zagajników, skwerów, terenów zielonych w najbliższej okolicy /gminie, mieście, powiecie. Jest to druga edycja do której dołącza również nasza jednostka.

#100 drzew na 100 – lecie Związku OSP

W tym roku obchodzimy 100-lecie działalności Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji pragniemy zrobić coś szczególnego i pożytecznego dla mieszkańców naszej miejscowości. Wiedząc, iż drzewa są podstawą systemu podtrzymującego życie na naszej planecie, którego jak do tej pory niczym nie da się zastąpić, planujemy posadzić 100 drzew na 100-lecie Związku. Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w akcji na rzecz ochrony środowiska.