KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Zmarł druh Stanisław Spas – zasłużony strażak OSP Przygłów

Z głębokim żalem przyjęliśmy informację, iż w dniu 15 lutego 2021 roku w wieku 71 lat odszedł na wieczną wartę druh Stanisław Spas – nasz przyjaciel, wieloletni strażak OSP Przygłów, wielce zasłużony dla lokalnej społeczności. Był człowiekiem wielkiego serca, bardzo uczynnym i pomocnym.

Druh Stanisław Spas związany był z naszą jednostką od 1964 roku, kiedy to wstąpił do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. W późniejszych latach po ukończeniu kursów wielokrotnie brał udział w akcjach ratowniczo – gaśniczych. Był wieloletnim czynnym strażakiem i członkiem zarządu. W latach służby pełnił funkcje takie jak: kierowca, naczelnik, sekretarz. Zawsze oddany jednostce i lokalnej społeczności.

W imieniu wszystkich druhów strażaków pragniemy podziękować Ci druhu Stanisławie za Twoją działalność w naszych szeregach w OSP i zapewnić Cię, że Twoja osoba zawsze pozostanie w naszej pamięci!

Ceremonia pogrzebowa śp. Stanisława Spasa odbędzie się w najbliższą sobotę, 20 lutego w kościele parafialnym we Włodzimierzowie. Uroczystości pożegnalne rozpoczną się od mszy św. żałobnej o godz. 13.30.