KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

W Międzynarodowy Dzień Strażaka z wizytą u przedszkolaków

W dniu 4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka, święto wszystkich strażaków OSP i PSP. W tym szczególnym dniu udaliśmy się z wizytą do Niepublicznego Przedszkola „Uśmiech Dziecka” we Włodzimierzowie.

Takie spotkania z dziećmi cieszą nas najbardziej. Możemy odpowiadać na wiele trudnych i ciekawych pytań oraz promować służbę w szeregach OSP. Przedszkolakom zaprezentowaliśmy nasz średni samochód ratowniczo – gaśniczy oraz przewożony w nim sprzęt. Wszyscy mogli wejść do kabiny oraz przymierzyć ubrania ochronne czy hełmy.

Pokazaliśmy dzieciakom, że straż pożarna nie tylko gasi pożary, ale również udziela pomocy podczas powodzi, wypadków czy wichur. Takie wizyty to doskonała forma edukacyjnego uświadomienia dzieci o zasadach bezpieczeństwa oraz właściwego zachowania się w przypadku zagrożenia.

Serdecznie dziękujemy za kolejne zaproszenie do przedszkola oraz miło spędzony czas w dniu naszego święta.