KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Parafialne obchody Dnia Strażaka oraz 39 rocznica budowy Kościoła

W środę, 3 maja, w kościele parafialnym we Włodzimierzowie odbyła się Msza św. odpustowa połączona z obchodami Dnia Strażaka oraz 39 rocznicą budowy Kościoła. W uroczystości wzięli udział strażacy ze wszystkich parafialnych jednostek OSP.

Mszy świętej odpustowej przewodniczył ks. Kazimierz Sobański z Łodzi. Po nabożeństwie, wokół kościoła parafialnego, odbyła się procesja. Strażacy OSP tradycyjnie asystowali podczas Eucharystii. W tym roku w świętowaniu wzięli również udział członkowie Młodzieżowych i Dziecięcych Drużyn Pożarniczych, które funkcjonują przy OSP Przygłów, OSP Barkowice i OSP Koło.

Podczas parafialnych obchodów Dnia Strażaka, ulicami Przygłowa i Włodzimierzowa, odbył się uroczysty przemarsz pododdziałów OSP.

Fot.: Marta Rytych

Fot.: Aneta Kolasińska

Mszą święta odpustowa połączona była z obchodami Dnia Strażaka oraz 39 rocznicą budowy Kościoła, której inicjatorami byli strażacy OSP Przygłów. Z tej okazji wstawiamy w artykule skan gazety „Dziennik Związkowy – Polish Daily Zgoda” z 1987 roku w której to ks. Proboszcz Marcin Sokołowski prosi o pomoc w dokończeniu dzieła jakie 4.500 wiernych tej parafii tworzy.

Prośba o Pomoc w Budowie Kościoła – skany