nadbryg. Krzysztof Hejduk wręczył naszej jednostce promesę na zakup samochodu

W poniedziałek, 3 kwietnia, w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się uroczystość wręczenia promes na zakup samochodów ratowniczo – gaśniczych. Promesy wręczono 11 jednostkom OSP z terenu powiatu: piotrkowskiego, radomszczańskiego oraz bełchatowskiego.

Przedstawiciele naszej jednostki, dh Bartłomiej Kolasiński – Naczelnik oraz dh Bogdan Pietrykowski – Prezes, odebrali promesę na zakup średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego z rąk nadbryg. Krzysztofa Hejduka – Zastępcy Komendanta Głównego PSP.

Na promesę o wartości 950 000 zł składają się fundusze z:
– NFOŚIGW / WFOŚIGW: 475 000 zł,
– KSRG: 375 000 zł,
– Gminy Sulejów: 100 000 zł.

Pozostała kwota na zakup samochodu ratowniczo – gaśniczego zostanie pokryta z środków własnych jednostki. Zakup ten pozwoli na zwiększenie gotowości operacyjnej dwóch jednostek OSP z terenu gminy Sulejów. Ten obecnie przez nas używany, 15 – letni MAN, zostanie przekazany jednostce z Uszczyna.

Ogromne podziękowania za pomoc w pozyskaniu środków na realizację tego zadania kierujemy do Pana Grzegorza Lorka – Posła na Sejm RP.