KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Wojewódzkie Zawody Sikawek Konnych i Przenośnych [2023] – ZAPISY

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Przygłowie, kultywując wieloletnią tradycję zawodów strażackich o tematyce „jak dawniej gaszono pożary”, zaprasza na tradycyjne zawody sikawek konnych i przenośnych po raz pierwszy w randze województwa łódzkiego.

Zawody mają za zadanie podtrzymywanie tradycji pożarniczych, promocję historii oraz integrację uczestników poprzez zabawę.

Zawody odbędą się w niedzielę, 9 lipca 2023 r. na boisku sportowym OSP Przygłów. Już dziś serdecznie zapraszamy drużyny do zapisów. Na zgłoszenia czekamy do 30 czerwca.

Zawody Sikawek Konnych i Przenośnych [2023] w Przygłowie

W regionie łódzkim tradycja organizacji zawodów sikawek konnych i przenośnych kultywowana jest w nielicznych jednostkach. Nasze doświadczenia wskazują na to, że zawody te cieszą się dużym zainteresowaniem i uznaniem. Do tej pory skala zawodów organizowanych przez OSP Przygłów obejmowała gminę Sulejów lub powiat piotrkowski. Realizując to zadanie w skali wojewódzkiej dajemy możliwość brania udziału w zawodach i kultywowania tradycji pożarniczych innym jednostkom z terenu woj. łódzkiego jednocześnie przybliżając szerokiemu gremium tradycje regionu.

Realizując zadanie wraz z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi nadajemy zawodom odpowiedniej rangi. Aktualnie na terenie woj. łódzkiego nie ma innej jednostki organizującej cyklicznie takie zawody, a nasze doświadczenie pozwala na organizację zawodów na skalę wojewódzką.

Serdecznie zapraszamy do zapisów drużyny z województwa łódzkiego. Mogą to być zespoły męskie, żeńskie lub młodzieżowe. Startujemy w kategoriach sikawek konnych (wozy konne) oraz sikawek przenośnych. Dla uczestników zawodów czekają atrakcyjne nagrody, dyplomy oraz medale.

Zawody współfinansowane są z środków Województwa Łódzkiego w ramach programu „Kulturalnie, regionalnie”.

Link do formularza zgłoszeniowego: https://forms.gle/gbfMJ9uLWe3CQCMm7
Link do regulaminu zawodów: https://tiny.pl/cxk87

Uwaga!

W najbliższych dniach pod tym postem pojawi się aktualizacja w której zostanie wstawiony regulamin zawodów oraz plakat promujący wydarzenie. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 722 126 533.