KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Uroczysta promocja absolwentów Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie

W dniu 5 lipca delegacja z naszej OSP uczestniczyła w promocji Aspirantów na placu apelowym Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Nasz druh Jakub Michalski odebrał promocję Dziennego Studium Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej awansując tym samym do stopnia młodszego aspiranta.

Promocja poprzedzona została uroczystą Mszą Świętą na Jasnej Górze, której przewodniczył  biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej ks. dr Andrzej Przybylski. W Mszy Świętej udział wzięła kadra szkoły, absolwenci, zaproszeni goście oraz rodziny i znajomi promowanych.

Niewątpliwie jest to szczególny dzień dla Jakuba i jego najbliższych, ale również dla naszej całej jednostki. Jakubowi serdecznie gratulujemy i życzymy dużo wytrwałości w dążeniu do celu, a przede wszystkim dalszego rozwoju zawodowego. Jesteś doskonałym przykładem tego, że marzenia się nie spełniają – marzenia trzeba spełniać!

Fot.:Marta Rytych