KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Szkolenie podstawowe ratowników OSP zakończone

W niedzielę, 24 października, w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim zakończyło się egzaminem szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP powiatu piotrkowskiego.

Prowadzone było w terminie od 3 września do 24 października br. Podczas szkolenia strażacy zgłębiali wiedzę dotyczącą m.in. działania sprzętów ratowniczo – gaśniczych, rozwijania linii i zajmowania stanowisk gaśniczych, obsługi aparatów ochrony górnych dróg oddechowych czy taktyki zwalczania pożarów wewnętrznych i zewnętrznych.

Ponadto jednym z elementów szkolenia jest test przejścia w komorze dymowej, poprzedzonej wcześniej próbą wydolnościową. Komora ta znajduje się w Ośrodku Szkolenia z s. w Sieradzu. Z naszej jednostki kurs ukończył Kacper Abratkiewicz, tym samym stając się 43 ratownikiem w naszej OSP. Gratulujemy i witamy w gronie strażaków ratowników .