KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Ostatni weekend ferii: Dyskoteka, gry zespołowe oraz trening strzelecki dla MDP

Ostatni weekend ferii obfitował dla naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w kilka inicjatyw. W sobotę odbyła się dyskoteka oraz gry zespołowe, a w niedzielę pierwsze szkolenie strzeleckie.

W sobotę, 10 lutego, w sali szkoleniowej OSP Przygłów młodzi strażacy zorganizowali dyskotekę której towarzyszyły gry zespołowe. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16.30. Do dyspozycji oprócz tanecznego parkietu był stół do ping – ponga, piłkarzyki, popcorn oraz pizza. Wspaniały wieczór zakończył się o godzinie 20.30.

#Edukacja dla bezpieczeństwa

W niedzielę 11 lutego odbył się pierwszy trening strzelecki dla członków naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej pod hasłem #Edukacja dla bezpieczeństwa. Był to pierwszy krok w kierunku utworzenia sekcji strzeleckiej wśród naszej młodzieży.

Szkolenie zostało przeprowadzone pod okiem przeszkolonych, certyfikowanych instruktorów. Ogólnym celem inicjatywy jest propagowanie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy oraz zapewnienie bezpiecznych i kontrolowanych warunków do nauki obsługi broni palnej.

W ramach zajęć członkowie MDP zapoznali się m.in. z budową broni palnej, zasadami bezpieczeństwa BLOS, podstawami pierwszej pomocy, nauką strzelania z broni wykorzystywanej w polskich służbach mundurowych. W kolejnych fazach szkolenia przewidywane są wyjazdy na strzelnicę.

Podczas zajęć była wykorzystywana broń z treningowymi nabojami laserowy umieszczanymi w komorze nabojowej. Nabój umożliwił trening strzelecki z bronią palną, ale bez użycia ostrej amunicji. Nabój ten współpracuje z elektroniczną tarczą tworząc zestaw, który umożliwia świetny trening strzelecki. Dzięki wykorzystaniu takiego rodzaju naboju mogliśmy bezpiecznie trenować poza strzelnicą oraz wdrożyć młodych strażaków w nasze nowe zajęcia.

#Edukacja dla bezpieczeństwa to inicjatywa instruktorów Rafała Taranowskiego (ratownik naszej jednostki) oraz Łukasza Godnarskiego przy wsparciu Artura Pasieczyńskiego (ratownik naszej jednostki) dla członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Zajęcia są bezpłatne i mają charakter poznania strzelectwa sportowego. Odbywać się będą według ustalonego harmonogramu.

Trening strzelecki MDP Przygłów [ZDJĘCIA]