KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

#Challenge dla Antosia – meldujemy wykonanie zadania

Nasza jednostka została nominowana do wykonania zadania dla Antosia Kołodziejskiego, dziewięciomiesięcznego tomaszowianina, który musi stoczyć walkę o to, aby widzieć.

Nominowani zostaliśmy przez dwie jednostki; Ochotniczą Straż Pożarną w Bełchatowie oraz Bukowcu nad Pilicą. W niedzielę (18 lutego) podczas zbiórki naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej wykonaliśmy zadanie oraz zebraliśmy 300 zł, które zasili konto podopiecznego Fundacji Siepomaga.

#Challenge dla Antosia – w zbiórkę pieniędzy włączyły się jednostki OSP

Jak czytamy na profilu zbiórki:

Antoś urodził się 29 kwietnia tego roku w tomaszowskim szpitalu. Przez dwa tygodnie nie mógł otworzyć oczu, zobaczyć twarzy swoich rodziców i naszych uśmiechów radości, że w końcu jest z nami. Wierzyliśmy, że w końcu się to zmieni, że nasz maleńki synuś w końcu na nas popatrzy, że będzie widział to, jak bardzo go kochamy.

Kiedy w końcu je otworzył, u synka wystąpiły nieregularne ruchy gałek ocznych. Pediatra stwierdziła oczopląs, który powinien minąć w 6. miesiącu życia. Ale tak się nie stało. Konsultacje okulistyczne wykazały, że Antoś nie widzi.

Diagnoza – hiperplastyczne ciało szkliste obu oczu, podejrzenie dystrofii siatkówki, oczopląs, tłuszczak wewnątrzczaszkowy… W tej chwili jedyną szansą na to, że nasz synek zobaczy jeszcze świat, jest dwuetapowa operacja w Stanach Zjednoczonych.  

Czy ślepota to już wyrok, z którym nie możemy nic już zrobić? Czy całe dorosłe życie naszego synka musi przebiegać w całkowitej ciemności? Okazuje się, że nie! Jest na świecie klinika, która z sukcesami leczy te choroby, które zniszczyły oczka naszego dziecka.  Teraz nasz synek staje przed być może jedyną szansą na to, że uda się go wyrwać z ciemności! Operacja oczu w Wills Eye Hospital w USA musi się odbyć jak najszybciej! Jeśli tylko będziemy mieli pieniądze na opłacenie kosztorysu – możemy lecieć na operację!

Strażacy ruszyli z pomocą

W zbiórkę dla Antosia zaangażowali się strażacy OSP, którzy już nie raz pokazali swoją siłę podczas podobnych zbiórek. Jednostki nominują się między sobą do wykonania zadania oraz wpłacie pieniędzy na konto Antosia. Tym razem zadanie polega na wykonaniu „oczka” dla Antosia i nominowaniu kolejnych jednostek. Treść nominacji wygląda następująco:

Ruszamy z kolejną misją niesienia pomocy!! Tym razem naszej pomocy potrzebuje mały Antoś Kołodziejski ma zaledwie 9 miesięcy i stwierdzono u niego wadę wzroku- oczopląs, podejrzenie choroby Norriego I Lebera, tłuszczak wewnątrz czaszkowy. Celem zbiórki jest pokrycie kosztów operacji w Wills Eye Hospital w USA, przeloty, pobyt. Niestety jest bardzo mało czasu, operacja musi się odbyć jak najszybciej!

Chellenge polega na tym, że wytypowana jednostka/urząd/stowarzyszenie itd. robią oczka dla ANTOSIA i nominują dalej. Czas na wykonanie zadania to 72h. Tworzymy i wpłacamy co najmniej 50 zł na konto ANTOSIA. Wytypowani, którzy nie wykonają zadania zasilają skarbonkę o 100 zł.

LINK DO ZBIÓRKI I SZCZEGÓŁÓW: https://www.siepomaga.pl/antos-kolodziejski

Nasza jednostka do dalszej pomocy nominuje jednostki: OSP Kłudzice, OSP Wola Krzysztoporska, OSP Żarnowica.