KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Ćwiczenia: gaszenie pożaru w wieżowcu

We wtorek, 12 października, strażacy z naszej jednostki udali się do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim na ćwiczenia z zakresu obsługi drabiny mechanicznej, budowania linii gaśniczych w budynkach wysokich oraz współdziałania służb. Na miejscu pojawili się około godz. 11.00.

Następnie funkcjonariusze PSP zapoznali naszych strażaków z nową drabiną mechaniczną oraz jej obsługą. Około godz. 12.00 uruchomiony został alarm i nasz „ciężki” zastęp oraz zastępy z PSP Piotrków zostały zadysponowane na ul. Norwida gdzie ćwiczyliśmy gaszenie pożaru w bloku na XI piętrze. Zadaniem strażaków było zbudowanie linii gaśniczej, ewakuacja mieszkańców oraz pomoc osobom poszkodowanym.

Ćwiczenie z PSP gaszenie pożarów w budynkach wysokich

Ćwiczenia odbywały się przy współpracy z innymi służbami mundurowymi, zarządzaniem kryzysowym oraz administracjami spółdzielni mieszkaniowych. Miały bardzo realny charakter.Nasza jednostka została zaproszona do ćwiczeń ze względu na ścisłą współpracę podczas pożarów na terenie miasta i zabezpieczania rejonu operacyjnego podczas długotrwałych akcji prowadzonych przez PSP Piotrków. Był to pierwszy dzień ćwiczeń. Podobne założenia zrealizują również dwie pozostałe zmiany PSP przy współpracy z OSP Rozprza oraz OSP Moszczenica.Serdecznie dziękujemy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim za wspólne ćwiczenia, które przyczynią się do podniesienia możliwości operacyjnych naszej jednostki.