KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

#Szczepimy się – kolportaż ulotek informacyjnych

W niedzielę, 28 marca 2021, strażacy z naszej jednostki rozpoczęli dystrybucję ulotek informacyjnych na temat profilaktyki oraz szczepień przeciwko COVID-19. Akcja została przeprowadzona w ramach Narodowego Programu Szczepień. Pierwsze 500 ulotek trafiło do mieszkańców Przygłowa i Włodzimierzowa poprzez skrzynki pocztowe. Na każdej ulotce wpisany jest m.in. numer telefonu do koordynatora z terenu gminy Sulejów w zakresie szczepień i transportu na szczepienia.

Materiały informacyjne mają przede wszystkim trafić do mieszkańców, którzy nie korzystają z internetu i nie mają dostępu do informacji z innych źródeł. Kolportaż ulotek poprzez skrzynki pocztowe jest bardzo skuteczny i trafi do każdego mieszkańca. Nasza jednostka oprócz akcji informacyjnych wytypowana jest również do pomocy w transporcie do punktów szczepień osobom, które nie mają możliwości dotarcia we własnym zakresie.

Więcej informacji na temat szczepień dostępnych jest pod adresem: https://www.gov.pl/web/szczepimysie