KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Świąteczna „PAKA” od Strażaka

Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Przygłowie postanowili wesprzeć swoich mieszkańców znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i zorganizowali zbiórkę pod nazwą Świąteczna „PAKA” od Strażaka. W ramach zbiórki zakupili najpotrzebniejsze produkty spożywcze oraz chemię gospodarczą. Produkty te przekazali rodzinom mieszkającym w Przygłowie oraz harcerzom, którzy rozdysponują produkty w ramach swojej akcji pomocowej. Świąteczna „PAKA” od Strażaka to akcja przygłowskich strażaków, która będzie kontynuowana i organizowana corocznie.

W tym roku wsparciem objęliśmy dwie rodziny mieszkające w Przygłowie, które znajdują się w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Produkty przekazaliśmy również harcerzom z 37 DH „Wilki” i 37 GZ „Wilczki” z Przygłowa, którzy prowadzą własną zbiórkę żywności. Dzięki zebranym środkom finansowym wśród druhów OSP Przygłów udało się zakupić produkty spożywcze, chemię gospodarczą oraz prezent dla najmłodszej mieszkanki objętej wsparciem. Dziewczynce przekazaliśmy również paczkę przygotowaną przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Akcję planujemy organizować corocznie angażując mieszkańców oraz sponsorów.

Świąteczna „PAKA” od Strażaka