KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Strażackie pożegnanie ze służbą Komendanta PSP w Piotrkowie mł. bryg. Jakuba Rytycha

komendant Jakub Rytych - przechodzi na emeryture

Mł. bryg. Jakub Rytych – komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim – po 21 latach służby odchodzi na emeryturę. Na stanowisko Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej powołany był 1 sierpnia 2018 roku.

Ostatni dzień służby Komendanta Miejskiego PSP w Piotrkowie Tryb. mł. bryg. Jakuba Rytycha. Dokładnie o godz. 7.30 Komendant przeprowadził ostatnią zmianę służby i zgodnie ze strażacką tradycją został wrzucony do przenośnego zbiornika z „ciepłą” wodą. Nasz zastęp po zakończonych działaniach przy pożarze kamienicy w Piotrkowie Trybunalskim spontanicznie udał się na plac straży, by uczestniczyć w tak ważnym dniu dla naszego Druha.

Zawsze zastanawiałem się przy okazji pożegnań jak to jest stać w tym miejscu i czekać na tą przyjemność… Chciałem Wam podziękować za lata służby i życzyć Wam wszystkiego dobrego – powiedział łamiącym się głosem mł. bryg. Jakub Rytych, po czym wydał komendę: „zmiany na moją komendę, baczność!…”

Podczas swojej wieloletniej służby mł. bryg. Jakub Rytych dał się poznać jako osoba bardzo zaangażowana w wykonywaną pracę na rzecz ochrony przeciwpożarowej, wykazując przy tym pełen profesjonalizm i ofiarność. Zawsze uczciwy, sumienny i kierujący się zgodnie z własnymi przekonaniami. Komendant Rytych wykazał wysoką dbałość o dobro i bezpieczeństwo mieszkańców powiatu piotrkowskiego. Zawsze chętny nieść pomoc – zarówno w strukturach PSP jak i OSP.

Niewątpliwie był to szczególny dzień dla mł. bryg. Jakuba Rytycha i jego najbliższych, ale również dla naszej całej jednostki. Jakubowi serdecznie gratulujemy i życzymy realizacji wszelkich prywatnych zamierzeń. Jesteś doskonałym przykładem tego, że marzenia się nie spełniają – marzenia trzeba spełniać!