KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Nocny pożar kamienicy w Piotrkowie. Spalił się dach budynku

Pożar kamienicy w Piotrkowie

Do groźnego pożaru doszło w nocy 29 stycznia 2021 roku w Piotrkowie przy ulicy Słowackiego. Strażacy zostali zaalarmowani około godziny 2:30, a akcja trwała blisko do godziny 8:00. W budynku przebywały dwie osoby – na szczęście ewakuowały się same. Nikomu nic się nie stało.

Spłonął doszczętnie dach budynku o powierzchni około 200 metrów kwadratowych. Konstrukcja ze względów bezpieczeństwa musiała zostać całkowicie rozebrana. Na miejscu pracowało 7 zastępów straży pożarnej z PSP Piotrków, OSP Przygłów i OSP Moszczenica.

Jak informuje mł. bryg. Wojciech Pawlikowski, oficer prasowy PSP w Piotrkowie, powodem pożaru był nieszczelny przewód kominowy. Akcja była utrudniona ze względu na niską temperaturę. To powodowało również problemy z zabezpieczeniem wystarczającej ilości wody.