KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Zadymienie kotłowni budynku mieszkalnego w Poniatowie

Do groźnego zdarzenia doszło w czwartek kilka minut po godzinie 3.00 nad ranem w miejscowości Poniatów. Doszło tutaj do silnego zadymienia kotłowni i pomieszczeń budynku mieszkalnego. Na szczęście domownicy w porę się przebudzili i ewakuowali na zewnątrz budynku. Nikomu nic się nie stało.

Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej z OSP Przygłów i PSP Piotrków. Strażacy po dojeździe na miejsce ubrani w aparaty ochrony dróg oddechowych weszli do budynku i zlokalizowali źródło zadymienia. Był to niewielki lecz bardzo niebezpieczny pożar elementów drewnianych znajdujących się przy wyczystce komina. Na szczęście mieszańcy w porę się przebudzili i ewakuowali na zewnątrz.

Strażacy po ugaszeniu pożaru oddymili pomieszczenia oraz sprawdzili budynek pod kątem występowania gazów niebezpiecznych. Zagrożenie wykluczono, a domownicy mogli bezpiecznie wrócić do obiektu mieszkalnego. Prawdopodobną przyczyną zaprószenia pożaru było wydostanie się gorącej sadzy z przewodu kominowego.