KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Strażacki konkurs plastyczny, dh Barbara Marecka I w kraju

W sobotę, 19 czerwca, w Kłomnicach odbyło się spotkanie laureatów Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego 2021. Tegoroczna edycja konkursu odbywała się pod nowym hasłem „100 – lat Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Wierni tradycji w służbie drugiemu człowiekowi”.

Praca druhny z przygłowskiej jednostki- Barbary Mareckiej zajęła I. miejsce w kraju. Nagrody wręczono 19 czerwca 2021r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłomnicach. W uroczystości uczestniczyła wiceprezes Zarządu Głównego Związku OSP RP w Warszawie dh Teresa Tiszbierek.

Finał Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego

W trakcie spotkania laureatów odbył się brawurowy występ Orkiestry Dętej OSP Kłomnice pod batutą Justyny Kępy, spektakl teatralny „Pchła Szachrajka” w wykonaniu teatru DRATWA. Dodatkową atrakcją był wyjazd do Olsztyna i zwiedzanie ruin Zamku Królewskiego.

Z całej Polski udział w konkursie wzięło 1118 uczestników. Do finału centralnego dostało się 208 prac. Celem konkursu jest pobudzenie inwencji twórczej, zainteresowanie dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk oraz rozwój uzdolnień plastycznych. Przy ocenie prac komisja brała pod uwagę: trudność, dokładność i estetykę wykonania oraz zastosowanie różnorodnych technik plastycznych. Praca druhny Barbary została nagrodzona za wyjątkową, misterną pracę wykonaną haftem krzyżykowym.