KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Kontrola gotowości bojowej zaliczona na 5!

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim przeprowadziła w naszej jednostce kontrolę gotowości bojowej. Całość kontroli została oceniona na ocenę bardzo dobry!

We wtorek, 15 czerwca, przed godz. 12:00 została uruchomiona syrena alarmowa naszej jednostki. Po przybyciu strażaków pod remizę, okazało się, iż jest to coroczna kontrola gotowości bojowej. Czas wyjazdu pierwszego zastępu od chwili wlączenia alarmu to 3 min. 40 sek! Po zbiórce na placu OSP, przeprowadzający kontrolę, przedstawili założenia ćwiczenia do wykonania podczas inspekcji gotowości. W tym roku był to pożar samochodu osobowego.

Strażacy OSP Przygłów udali się na przygotowane miejsce ćwiczeń ciężkim zastępem. Mieli za zadanie m.in.: ugasić pojazd, zabezpieczyć miejsce zdarzenia oraz prowadzić łączność na kanale powiatowym i ratowniczym. Całość zadania została wysoko oceniona. Następnie kontrolujący sprawdzili stan sprzętu, pojazdów oraz wszelkich dokumentów związanych z działalnością strażaków i jednostki.

Przeprowadzający inspekcję tj. mł. bryg. Piotr Kaźmierczak oraz mł. kpt. Dawid Łągwa przekazali nam wiele cennych sugestii dzięki którym nasze działania będą prowadzone bardziej profesjonalnie. Choć nie obyło się bez uwag to mieszkańcy naszej miejscowości i całej gminy mogą czuć się bezpiecznie całą dobę przez cały rok!