KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Dzieciaki uratowały las przed ogromnym pożarem!

Dzięki odpowiedniemu zachowaniu, przebywających nad rzeką Luciąża w Przygłowie dzieci, nie doszło do rozległego pożaru lasu. Przebywając tam zauważyli w lesie zadymienie i postanowili zareagować.

Początkowa próba ugaszenia pożaru oraz zawiadomienie straży pożarnej zasługuje na uznanie. Jedno z dzieci oczekiwało na nas przy drodze głównej, aby dokładnie wskazać lokalizację pożaru. Niestety niemożliwy był tam dojazd samochodem pożarniczym. Strażacy ruszyli do miejsca na pieszo zabierając ze sobą hydronetki plecakowe, szpadle oraz wiadra.

Pożar poszycia leśnego zlokalizowano na powierzchni około 25m2. Aktualnie w lasach występuje drugi stopień zagrożenia pożarowego. W godzinach popołudniowych z pewnością zmieni się na trzeci, co daje obraz zagrożenia jakie udało się zażegnać dzięki prawidłowej postawie młodych mieszkańców Przygłowa i Włodzimierzowa. Oczywiście podziękowaliśmy im za to, zrobiliśmy wspólne zdjęcie oraz zaprosiliśmy w nasze szeregi!

Dzieci uratowały las przed ogromnym pożarem!