KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Nabór do drużyn pożarniczych

Ochotnicza Straż Pożarna w Przygłowie ogłasza nabór do drużyn pożarniczych działających przy jednostce. W związku z tym poszukujemy dzieci i młodzieży w wieku 10 – 16 lat do wstąpienia w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej (MDP) oraz dzieci w wieku 6 – 10 lat do wstąpienia w szeregi Dziecięcej Drużyny Pożarniczej (DDP). Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę, 22 sierpnia o godz.: 16:00 na placu OSP Przygłów.

Po dłuższej przerwie nareszcie przyszedł czas na spotkanie z dziećmi i młodzieżą. Nasza jednostka od kilkudziesięciu lat prowadzi Młodzieżową Drużynę Pożarniczą, która przez wiele lat była jedyną w gminie Sulejów. Ma ona swoje chlubne tradycje i wychowała wielu strażaków, tych zawodowych jak i ochotników. W tym roku pragniemy przeprowadzić rekrutację wśród dzieci i młodzieży, którzy zasilą nasze szeregi. Zapewniamy przygotowanie do służby w sekcji bojowej OSP oraz:

  • udział w zawodach i szkoleniach,
  • poznawanie tajników służby pożarniczej,
  • podnoszenie wiedzy w zakresie ochrony przeciwpożarowej,
  • szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz rozsądnego działania w sytuacjach zagrożenia,
  • dostęp do sprzętu i pojazdów na wyposażeniu OSP i jednostek współpracujących (w celach szkoleniowych),
  • ubranie bojowe MDP i DDP.

Posiadamy profesjonalny tor MDP zgodny z CTiF oraz doświadczonych szkoleniowców.

Więcej informacji pod numerem telefonu 722-126-533. Na zbiórkę zapraszamy obecnych członków MDP i DDP oraz kandydatów (dziewczęta i chłopców).

Główne cele MDP i DDP

– szerzenie znajomości przepisów przeciwpożarowych,
– nauka zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
– podnoszenie wiedzy w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej,
– rozwijanie sprawności fizycznej poprzez udział w zawodach i zajęcia sportowe,
– podejmowanie i realizacja innych zadań pożytecznych dla OSP i społeczeństwa lokalnego.

Gwarantujemy świetną zabawę podczas zbiórek i treningów, połączoną ze zdobywaniem wiedzy oraz wiele innych atrakcji.

Ilość miejsc na dzień dzisiejszy jest nieograniczona. Zapraszamy serdecznie w niedzielę, 22 sierpnia, na zebranie organizacyjne. Prosimy o przybycie kandydatów z opiekunem. Na miejscu będzie przygotowana deklaracja wstąpienia w szeregi MDP i DDP, którą musi podpisać prawy opiekun.

Masz pytania? Zadzwoń! Osoba kontaktowa: Bartłomiej Kolasiński osp@przyglow.pl tel. 722 126 533

Ważne!

Każdego członka MDP obowiązuje regulamin i ślubowanie! „ŚLUBUJĘ – ze wszystkich sił służyć naszej Ojczyźnie Rzeczypospolitej Polskiej ofiarną pracą w szeregach Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, przyczyniać się do ochrony życia i mienia jej Obywateli oraz ich dorobku kulturalnego i materialnego przed pożarami i innymi klęskami żywiołowymi. Ślubuję przestrzegać postanowień Statutu OSP i Regulaminu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, pogłębiać wiedzę pożarniczą, postępować uczciwie, wykonywać sumiennie polecenia przełożonych i być wzorem w przestrzeganiu zasad ochrony przeciwpożarowej.”