KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Niedzielna zbiórka MDP i DDP

W niedzielę, 22 sierpnia, o godz.: 16:00 odbył się zaplanowany nabór do drużyn pożarniczych działających przy naszej jednostce. Na apel odpowiedziało liczne grono dzieci i młodzieży. Tylko dziś do drużyn MDP i DDP zapisało się 24 nowych członków!

Nabór do drużyn pożarniczych działających przy naszej jednostce został ogłoszony na profilu facebook OSP w niedzielę, 8 sierpnia. Dziś odbyło się spotkanie organizacyjne, a deklarację wstąpienia wypełniło 24 nowych członków MDP i DDP. Są to mieszkańcy Przygłowa, Włodzimierzowa, Piotrowa, Łęczna, Piotrkowa Trybunalskiego oraz Barkowic.

Cieszy nas ogromnie, że tak liczna grupa odpowiedziała na nasz apel. Wśród tych dzieci z pewnością wyrosną funkcjonariusze OSP i PSP. Nasi strażacy od wielu lat szkolą młodzież i z satysfakcją obserwują ich dalszy rozwój. Wychowaliśmy pokolenia strażaków tworzących naszą jednostkę, a wielu byłych członków MDP do dziś służy społeczeństwu również w strukturach PSP.

Nabór do MDP

Nabór prowadzony jest w trybie ciągłym. osoby zainteresowane wstąpieniem do drużyn zapraszamy na zbiórki szkoleniowe, które zostaną ogłoszone za pośrednictwem strony internetowej oraz profilu facebook. Spotkania będą miały charakter przygotowawczy do zawodów sportowo – pożarniczych oraz turniejów wiedzy pożarniczej.

Już dziś możemy śmiało stwierdzić, że jesteśmy najliczniejszą Młodzieżową Drużyną Pożarniczą w gminie Sulejów!