KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Strażacka zbiórka złomu dla Krystianka

W sobotę, 7 grudnia od godziny 7.00 będziemy prowadzić Strażacką zbiórkę złomu dla Krystianka, 3 letniego mieszkańca Przygłowa walczącego z chorobą nowotworową.

Prosimy o przygotowanie nawet najmniejszej ilości. Strażacy będą odbierać złom bezpośrednio z Państwa posesji – przyjedziemy, załadujemy, posprzątamy! Zebrany złom będzie można również dostarczyć bezpośrednio na plac OSP Przygłów gdzie będziemy segregować odpady.

Akcja zapoczątkowana przez strażaków OSP Przygłów odbiła się szerokim echem. Do akcji cały czas włączają się kolejne jednostki chcące pomóc w zbiórce złomu oraz osoby chętne oddać odpady na szczytny cel.

Początkowo mieliśmy zbierać złom po naszej okolicy, natomiast ogromny odzew z jakim się spotkaliśmy spowodował iż zbiórka obejmie całą gminę Sulejów oraz część powiatu piotrkowskiego. Czegoś takiego u nasz jeszcze nie było – tłumaczy Rafał Taranowski – strażak OSP Przygłów

Na ten moment są z nami: OSP Sulejów, OSP Łęczno, OSP Biała, OSP Kłudzice, OSP Witów, OSP Lubiaszów, OSP Strzelce, OSP Sulejów – Podklasztorze, OSP Łazy Dąbrowa, OSP Koło, OSP Srock.

Każda jednostka będzie zbierać złom na własnym terenie i ewentualnie miejscowości poboczne.

Zapraszamy przedstawicieli poszczególnych jednostek w niedzielę 1 grudnia o godz. 17.00 w sali OSP Przygłów. Prosimy o przybycie minimum po jednej osobie z każdej jednostki.

Dla osób chcących oddać złom:
  • zbieramy każdą nawet najmniejszą ilość,
  • możemy pobrać odpady bezpośrednio z posesji (unikniemy ewentualnej kradzieży),
  • będziemy objeżdżać miejscowości od domu do domu.


Będzie również możliwość umówienia się na odbiór odpadów telefonicznie – niebawem podamy kontakty osób odpowiedzialnych za poszczególne miejscowości.

Zbieramy każdy rodzaj złomu! Jeśli posiadacie na swojej posesji, w garażu, piwnicy, rzeczy nadające się do sprzedaży w skupie złomu, lub znacie osoby, które takie rzeczy mają, bardzo prosimy o kontakt.

Zbieramy tylko złom, metale kolorowe itp. (pralki, zmywarki mogą być) . Elektrośmieci niestety nie jesteśmy w stanie sprzedać na skupie. Więc monitory, telewizory, lodówki itp. polecamy zawieść na punkt selektywnej zbiórki.

Na zgłoszenia jednostek chcących wziąć udział w akcji czekamy do niedzieli 1 grudnia do godziny 17.00 (może być u nas na sali w trakcie spotkania).

Zapraszamy do zbiórki i oddawania złomu!

Kontakt: 722-126-533 (Bartek), 694-408-860 (Rafał)