KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Starosta przekazał czujki gazu na akcję #Bezpieczna butla – bezpieczny dom

Powiat Piotrkowski wspiera bardzo potrzebną akcję profilaktyczną #Bezpieczna Butla – Bezpieczny Dom, której celem jest poinformowanie mieszkańców Ziemi Piotrkowskiej o poważnych zagrożeniach, jakie niesie za sobą nieprawidłowe korzystanie z butli gazowych. W latach 2018 – 2020 na terenie gminy Sulejów doszło do dwóch wypadków związanych z niewłaściwym użytkowaniem takich butli. W wypadkach tych śmierć poniosły dwie osoby… Nie możemy dłużej bagatelizować tego zagrożenia i czujemy się zobowiązani do przeprowadzenia takiej kampanii.

W dniu dzisiejszym naszą jednostkę odwiedził starosta Piotr Wojtysiak, który również dostrzegł potrzebę przeprowadzenia takiej akcji i przekazał na nasze ręce 20 czujek gazu na potrzeby kampanii informacyjnej.

Przypomnijmy:

W związku z ostatnią tragedią, która wydarzyła się we Włodzimierzowie przy ulicy Zdrowie strażacy OSP Przygłów rozpoczynają kampanię informacyjną „Bezpieczna butla, bezpieczny dom”. Kampania skierowana jest do mieszkańców powiatu piotrkowskiego i ma za zadanie uświadomienie jak wielkim zagrożeniem jest nieprawidłowe korzystanie z butli gazowych. Strażacy przeprowadzą kampanię edukacyjną wśród mieszkańców oraz m.in. wytypują osoby z powiatu którym zostaną rozdane czujki wykrywające ulatniający się gaz.

✅Powiat Piotrkowski wspiera bardzo potrzebną akcję profilaktyczną Bezpieczna Butla – Bezpieczny Dom, której celem…

Opublikowany przez Powiat Piotrkowski – Starostwo Powiatowe Sobota, 12 grudnia 2020

Informacje odnośnie naszej kampanii #Bezpieczna butla, bezpieczny dom zostały udostępnione w lokalnych mediach m.in: na portalach: epiotrkow.pl, Piotrkowski24.pl oraz w radiu Radio Strefa FM. Dziękujemy za rozpowszechnianie akcji, a mieszkańców powiatu prosimy o śledzenie naszej strony osp.przyglow.net gdzie pojawią się aktualności dotyczące kampanii.

Do tej pory do akcji dołączyli: Powiat Piotrkowski – Starostwo Powiatowe, starosta Piotr Wojtysiak, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim, Oddział Wojewódzki ZOSP RP woj. łódzkiego, Horpol – Profesjonalny Sprzęt dla STRAŻy.

Zdjęcia: strona facebook Powiat Piotrkowski – Starostwo Powiatowe