KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Spotkanie z dziećmi na „Dresso”

Dzisiaj nasza jednostka uczestniczyła w spotkaniu z dziećmi kolonijnymi na ośrodku wypoczynkowym „Dresso” w Sulejowie. Organizatorem koloni jest Łódzki Okręgowy Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w domu oraz na ulicy.

Przedstawiliśmy sprzęt dzięki któremu ratujemy ludzkie życie i mienie. Odpowiedzieliśmy na wiele ciekawych i zaskakujących pytań. Dzieci miały możliwość obejrzeć samochód pożarniczy oraz założyć ubrania ochronne i poczuć się jak prawdziwy strażak. 

Dzieciaki zapoznały się z naszą codzienną pracą, zadaniami, wyposażeniem i sprzętem.

Dzieciaki oraz organizatorzy obdarowali nas wspaniałymi prezentami za które serdecznie dziękujemy! W pogadance uczestniczyło około 120 dzieci. Zapoznali się również z funkcjonariuszami Policji, którzy na miejsce przyjechali dwoma radiowozami.

Galeria:

Zdjęcie 1 z 20

 

fot.: K. Rytych | B.Kolasiński