Rok 2019 – 108 interwencji przygłowskich strażaków

Statystyki OSP Przygłów 2019

Kolejny rok za nami więc czas na małe podsumowanie ilości wyjazdów w naszej jednostce. W minionym roku odnotowaliśmy 108 wyjazdów do akcji ratowniczo – gaśniczych. 40 razy gasiliśmy pożary, 65 razy wyjeżdżaliśmy do usuwania różnych miejscowych zagrożeń oraz odnotowaliśmy 3 alarmy fałszywe. Strażacy OSP Przygłów wyjeżdżali na wszystkie wezwania i zaliczyli 100% frekwencję. W porównaniu do roku poprzedniego liczba interwencji wzrosła o 15 wyjazdów.

W minionym roku odnotowaliśmy 2 pożary budynków jednorodzinnych ze skutkiem śmiertelnym. Wyjeżdżaliśmy również 18 razy do wypadków na DK – 12. Pozostałe akcje to: usuwanie pochylonych drzew, usuwanie gniazd szerszeni, usuwanie plam pokolizyjnych, poszukiwania osób zaginionych, pomoc przedmedyczna, gaszenie pożarów sadzy, traw i rżyska oraz zabezpieczenia linii energetycznych.

Najbardziej obciążonym dla nas dniem był 30 sierpień gdzie odnotowaliśmy 8 zdarzeń związanych z występowaniem silnego wiatru. Statystyki dla poszczególnych strażaków przedstawiają się następująco:

Kolasiński Bartłomiej85
Rokuszewski Kamil2
Gorgoń Przemysław1
Taranowski Rafał1

Pełne podsumowanie roku dla jednostki udostępnimy na stronie po zebraniu sprawozdawczym, które odbędzie się w niedzielę, 5 stycznia o godzinie. 15.45. Strażaków OSP obowiązuje mundur galowy. Serdecznie zapraszamy.