KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Rodzinny spływ kajakowy meandrami Pilicy

W sobotę, 23 września, odbył się „Pierwszy rodzinny spływ kajakowy meandrami Pilicy – Przygłów 2023”. Blisko 60 osobowa grupa przepłynęła odcinek Pilicy od miejscowości Biała do Sulejowa.

Organizatorem wydarzenia była ochotnicza Straż Pożarna w Przygłowie oraz stowarzyszenie „EMPATIA od-RUCH SPOŁECZNY”. Celem spotkania była szeroka promocja turystyki weekendowej na ziemi piotrkowskiej oraz bezpiecznych zachowań nad wodą.

RODZINNY SPŁYWA KAJAKOWY PILICA – PRZYGŁÓW 2023

W spływie wzięli udział strażacy, członkowie stowarzyszeń z terenu pow. piotrkowskiego oraz mieszkańcy gm. Sulejów. Pomimo nie do końca sprzyjającej pogody udało się zrealizować wspaniały integracyjny spływ.

Uczestnicy wydarzenia wyruszyli spod remizy OSP Przygłów o godz. 9.45. Około godziny 10.20 zwodowane były już kajaki w okolicy miejscowości Biała. Po blisko trzech godzinach spływu uczestniczy dotarli do Sulejowa. Na koniec odbyło się ognisko z poczęstunkiem na placu OSP Przygłów.

Pierwszy rodzinny spływ kajakowy spotkał się z dużym uznaniem i z pewnością będzie kontynuowany corocznie. Patronat nad wydarzeniem objął Grzegorz Lorek – poseł na Sejm RP.