Podziękowanie dla OSP Przygłów za gaszenie pożaru w leśnictwie Myślibórz

Nasi strażacy brali udział w gaszeniu ogromnego pożaru lasu na terenie gminy Żarnów. Zadysponowani zostaliśmy 23 kwietnia o godzinie 16.50 i działaliśmy do godziny 12 w nocy. Paliło się poszycie leśne i nieużytki na powierzchni ponad 80 hektarów. Ogień gasiły 22 jednostki i około 120 strażaków i leśników.

– Ogień rozprzestrzeniał się dość szybko, szczególnie w godzinach pomiędzy 14 a 15 kiedy wiał dość silny, porywisty wiatr – mówi bryg. Józef Pacan komendant powiatowy PSP w Opocznie. – Ponieważ zorientowaliśmy się, że własnymi siłami możemy nie dać rady opanować zagrożenie, poprosiliśmy o wsparcie.

Do gaszenia ognia przystąpiło 14 jednostek gaśniczych z powiatu opoczyńskiego i 8 jednostek spoza, między innymi z Radomska i Piotrkowa Tryb. W akcji zaangażowanych było około 120 strażaków razem z leśnikami. Pożar gasiły także trzy dromadery z lotniska w Piotrkowie Tryb. (źródło: opoczno.naszemiasto.pl)

W niedzielę 21 lipca podczas zawodów sikawek konnych i przenośnych Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim mł. bryg. mgr inż. Jakub RYTYCH przekazał naszej jednostce podziękowanie od samorządowców oraz strażaków z terenu opoczyńskiego.

„Składamy serdeczne podziękowania za ofiarną pomoc, szczególne zaangażowanie Waszych strażaków podczas długotrwałej akcji ratowniczo – gaśniczej dużego pożaru lasu w leśnictwie Myślibórz, który miał miejsce w okolicach Siedlowa, gm. Żarnów w dniach 23-28 kwietnia 2019 roku.

Dziękujemy również za wsparcie i umacnianie ochrony przeciwpożarowej powiatu opoczyńskiego.

Życzymy wszystkim strażakom wszelkiej pomyślności, sukcesów w życiu zawodowym, rodzinnym i społecznym!”