KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

XI Powiatowe Zawody Sikawek Konnych i Przenośnych

W niedzielę 21 lipca na terenie OSP Przygłów zostały rozegrane XI Powiatowe Zawody Sikawek Konnych i Przenośnych. W zawodach wzięło udział 18 drużyn, w tym aż 7 z OSP Przygłów! Pomimo niesprzyjającej pogody zawody zostały rozegrane w strugach deszczu!

O godzinie 15.00 dh prezes OSP Przygłów Bogdan Pietrykowski oficjalnie rozpoczął zawody i drużyny po rozlosowaniu kolejności przystąpiły do wykonania ćwiczenia. Kilka pierwszych startujących drużyn biegło podczas padającego deszczu, ale to nie zniechęciło druhów do pokonania toru.

Tradycyjnie już strażacy musieli pokonać tunel, minąć płotki oraz niskie zasieki. Na końcu druhowie wspinali się na drabinę, aby strumieniem wody strącić ognik. Drużyny męskie musiały jeszcze przeciąć drewniany klocek.

Ogromnym powodem do dumy są nasi najmłodsi strażacy z Przygłowa w wieku od 3 – 12 lat, którzy stworzyli 3 dziecięce drużyny pożarnicze!

Wszystkie drużyny otrzymały puchary oraz nagrody. Był to sprzęt strażacki tj. węże W 52/ W 75, kominiarki, taśmy ostrzegawcze, a dla dzieciaków przygotowano plecaki wypełnione pysznościami!

Wyróżnieni zostali również p. Andrzej Kotlicki oraz Jerzy Jędrzejczak ZA PIELĘGNOWANIE TRADYCJI STRAŻACKICH W XI POWIATOWYCH ZAWODACH SIKAWEK KONNYCH I PRZENOŚNYCH.

Okolicznościowy ryngraf otrzymali również przedstawiciele orkiestry dętej OSP Przygłów z okazji 30 lecia istnienia oraz Muzeum Historii i Tradycji przy OSP Przygłów z okazji 10-lecia powstania.

Po zawodach mieszkańcy mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Po ogłoszeniu wyników, był czas na zabawę, czyli festyn, przygotowano atrakcje dla dzieci i dorosłych, był ogródek gastronomiczny, a imprezę umilał DJ Dave.

W starcie wzięło udział 18 drużyn w 6 różnych kategoriach:

Drużyny męskie – sikawki konne:

1.OSP Łazy Dąbrowa 1 min, 28 sek

2.OSP Kruszów/Tuszyn 2 min, 22 sek

Drużyny męskie – sikawki przenośne:

1.OSP Koło 1 min,32 sek

2.OSP Przygłów 1 min,45 sek

3. OSP Barkowice Mokre 1 min,46 sek

4.OSP Barkowice 2 min,02 sek

5. OSP Przygłów – Rolnicza 1min,38 sek + 50 sek karnych

6. OSP Kałek 1min,48 sek + 50 sek karnych

7. OSP Żerechowa 1min,51 sek + 50 sek karnych

8. OSP Majków Średni 2min,06 sek + 50 sek  karnych

Drużyny kobiece – sikawki przenośne:

1. OSP Przygłów 1min,30 sek

2. OSP Barkowice Mokre 1min,39 sek

Drużyny MDP – sikawki konne

1. Łazy Dąbrowa 1min,04 sek

Drużyny MDP – sikawki przenośne

1. OSP Przygłów 1min,11 sek + 50 sek karnych

Drużyny dziecięce OSP Przygłów

1. Maluchy 1min,20 sek

1. Średniaki 1min,08 sek

1.Starszaki 1min,04 sek

Fot.:Marta Rytych