KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Piknik rodzinny z harcerzami

W sobotę, 1 czerwca, wzięliśmy udział w pikniku rodzinnym zorganizowanym przez harcerzy z Przygłowa na terenie dawnej stanicy harcerskiej we Włodzimierzowie. Impreza została zorganizowana w ramach Dnia Mamy.

Piknik rodzinny to impreza, do której harcerze zapraszają mieszkańców Przygłowa i okolic co roku. Dla dzieci i dorosłych przygotowano wiele punktów, w których mogli nie tylko odpocząć i się dobrze bawić, ale też czegoś się nauczyć.

Można było spróbować wspiąć się na górę po skrzynkach, poskakać na trampolinie czy pobawić się na placu zabaw. Harcerze przygotowali również poczęstunek.

Nasi strażacy również wzięli udział w pikniku. Dla najmłodszych przygotowaliśmy hydronetki oraz nalewaki przy których dzieci wraz z rodzicami mogli „ugasić pożar”. Zaprezentowaliśmy również nasz ciężki samochód ratowniczo gaśniczy oraz sprzęt.

Każdy mógł obejrzeć pojazd od środka oraz przymierzyć strażackie ubrania. Nie brakowało wielu ciekawych i zaskakujących pytań. Strażacy na koniec schłodzili chętnych kurtyną wodną.

37 DH „Wilki” i 37 GZ „Wilczki” z Przygłowa – Dziękujemy za zaproszenie i widzimy się za rok!

Fot.: Marta Rytych