KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Zawody Parafialne 2019 w Barkowicach

W sobotę 8 czerwca na placu OSP Barkowice odbyła się III edycja parafialnych zawodów sportowo – pożarniczych parafii Włodzimierzów. W zawodach wzięło udział 5 drużyn męskich: OSP Przygłów – 2 drużyny, OSP Barkowice, OSP Barkowice Mokre oraz OSP Koło.

Organizatorem parafialnych zawodów sportowo-pożarniczych była Ochotnicza Straż Pożarna w Barkowicach , która przygotowała teren boiska zlokalizowanego przy lokalu „Róża Wiatrów”. Wszystkie drużyny oraz samochody bojowe zostały wprowadzone na plac w szyku bojowym przez druha naczelnika OSP Barkowice Pawła Balińskiego.

Najbardziej reprezentowana jednostka to OSP Przygłów , która wystawiła 2 drużyny męskie oraz zaprezentowała 4 samochody ratowniczo – gaśnicze.

Pucharem przechodnim radnego Mariusza Zielonki za najlepsze wyszkolenie bojowe została wyróżniona 1-sza drużyna z OSP Przygłów, która wykonała ćwiczenie w 45 sekund.

Każda drużyna otrzymała puchar oraz upominki. Jednak należy pamiętać, iż w tych zawodach nie chodzi o wyniki. Najważniejsze jest zacieśnianie przyjaźni i wspólnej pasji. Śmiało można stwierdzić, iż są to najlepsze zawody sportowo – pożarnicze pod słońcem!

Dziękujemy serdecznie za kolejną edycję wspaniałych zawodów, a za rok widzimy się…?

w Barkowicach Mokrych!

Wyniki (bez czasów):

  1. OSP Przygłów – drużyna Bartka
  2. OSP Przygłów – drużyna Bartosza
  3. OSP Barkowice Mokre
  4. OSP Barkowice
  5. OSP Koło

Fot. Marta Rytych