KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Zielony Dzień Dziecka w leśnej osadzie edukacyjnej

W niedzielę 26 maja o godzinie 13 w Leśnej Osadzie Edukacyjnej w Kole rozpoczęła się impreza dla dzieci oraz rodziców pod hasłem „Zielony Dzień Dziecka”. Była to kolejna edycja imprezy, która cieszy się dużym zainteresowaniem. Organizatorem są Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Piotrków.

Na miejscu można było zwiedzać osadę oraz zamieszkałe tam zwierzęta. Dla dzieciaków przygotowany został dmuchany plac zabaw oraz wiele konkursów z nagrodami. Zaprezentowano maszyny pracujące w lesie, a zainteresowanym pilarze wycinali drewniane grzybki.

Na imprezę została zaproszona również nasza jednostka za co serdecznie dziękujemy! Zaprezentowaliśmy ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy na podwoziu MAN oraz zabytkowy wóz pożarniczy Star 25. Zainteresowanie pojazdami było bardzo duże zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Odpowiedzieliśmy na wiele ciekawych i zaskakujących pytań.

Przygotowaliśmy również hydronetki oraz nalewaki przy których dzieci wraz z rodzicami mogli przystąpić do wspólnej zabawy. Oprócz tego, każdy mógł obejrzeć samochody od środka, przymierzyć ubrania specjalne czy hełm strażacki.

Oprócz wyżej wymienionych w leśnej imprezie wzięli również udział: Policjanci z Sulejowa, patrol przedmedyczny – ratownik Przemysław Lenarczyk, łucznictwo historyczne i piotrkowscy rycerze, ASG Predators oraz strażacy z Koła i Lubiaszowa.

Impreza zakończyła się o godzinie 18. Dziękujemy za zaproszenie i „polecamy się na przyszłość”!

Fot. Marta Rytych